EKIPA

Aktorka (rola: Wnuczka), autorka scenariusza, reżyser, producent: ULA ZAWADZKA 
ula zawadzka aktorka komediowa rozmowy z babcia serial internetowy

fot. Maciej Błaszczuk

Warsztatu aktorskiego uczyła się m.in. w New York Film Academy, u Elizabeth Kemp (Dyrektor artystyczny The Actors Studio) i Bernarda Hillera (Hollywood Acting Coach). Na dużym ekranie zadebiutowała w tym roku podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni jako Duty Manager u boku Adama Woronowicza w filmie „Basen” w reżyserii Krzysztofa Pawłowskiego. Ma na koncie udział w ponad 20 filmach krótkometrażowych, 8 serialach (Klan, Barwy szczęścia, Na dobre i na złe, Skazane, Na wspólnej, Pakt, Przyjaciółki i Singielka) i 1 filmie. Sympatię widzów zyskała tłumacząc język zwierząt w reklamie PZU z kurą, która w ciągu 2 tygodni miała prawie 2 miliony wyświetleń.

Ponadto Ula Zawadzka brała udział m.in. w Masterclass „Comic tollbox: writing comedy for televison & film” prowadzonym przez mistrza komediopisarstwa Johna Vorhausa w ramach festiwalu dla scenarzystów ScriptFiesta 2015. Kilka lat wcześniej uczestniczyła w warsztatach asystencko-reżyserskich w Akademii Multi Art oraz ukończyła z wyróżnieniem seminarium producenckie zorganizowane przez TVP S.A. i PWSFTViT w Łodzi.

Bardzo dobrze zna język angielski, gra w siatkówkę i kocha zwierzęta.

Więcej na: www.pl.ulazawadzka.com

Zapraszamy do polubienia strony Uli na Facebooku:
Urszula Zawadzka

Aktorka (rola: Babcia): MARIA BRONIEWSKA
Maria Broniewska Babcia rozmowy z babcia serial

fot. Ula Zawadzka-Wieteska

W 1956 roku ukończyła PWST w Warszawie. Występowała w teatrach warszawskich, m.in. w Teatrze Młodej Warszawy, Teatrze Klasycznym i Teatrze Studio.

Córka pisarki i aktorki Marii Zarębińskiej, przybrana córka poety Władysława Broniewskiego, żona dziennikarza, scenarzysty i krytyka filmowego Lecha Pijanowskiego, matka dziennikarza, prezentera telewizyjnego i producenta  Wojciecha Pijanowskiego oraz operatora i producenta Tomasza Pijanowskiego.

Ula Zawadzka odnalazła Panią Marię w wyszukiwarce jednej z warszawskich agencji. Po spotkaniu w cukierni blisko ul. Chełmskiej i próbie czytanej była pewna, że znalazła aktorkę godną zagrania jej ukochanej Babci.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Panią Marią, który jest elementem konkursu „Opowiedz Nam Swoją Historię” organizowanego przez jednego z naszych Patronatów Medialnych – Głos Seniora.

Aktor (rola: Mąż): DARIUSZ WIETESKA
Dariusz Wieteska Rozmowy z Babcią mąż

fot. Maciej Blaszczuk

Znany z roli Piotra Strzeleckiego w serialu „Na sygnale”, nagrodzonego Telekamerą w 2015 r. Pochodzi z małej wioski pod Rawą Mazowiecką o nazwie Gortatowice. Aktorstwa uczył się od samego Jana Machulskiego. Już na drugim roku angażowany do spektakli dyplomowych, w sumie zagrał aż siedem tytułów. „Tiramisu” J. Owsianko i „Matka” Witkacego w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego weszły na stałe do repertuaru Teatru Rampa w Warszawie. Jeszcze w trakcie szkoły debiutował na deskach Teatru Nowego w Łodzi, w sztuce E. Vilar „Matematyka miłości”. Zaraz po szkole dostał stałą rolę Hansa Klosseckiego w serialu „Klan”. Pojawił się także m.in. w takich produkcjach jak: „Ojciec Mateusz”, „Na Wspólnej”, czy „Na krawędzi”. W tym roku możemy go też oglądać na dużym ekranie w filmach „Słaba płeć” i „7 rzeczy”.

Prywatnie mąż Uli Zawadzkiej. Był obecny podczas wielu jej rozmów z prawdziwą Babcią, które stały się inspiracją do scenariusza serialu.

Więcej na: www.dariuszwieteska.com

Zapraszamy do polubienia strony Darka na Facebooku: Dariusz Wieteska

Zdjęcia: KATARZYNA ŚREDNICKA
Katarzyna Średnicka operator rozmowy z babcia

fot. Malwina Szczepańska

Studiowała Realizację Obrazu Filmowego, TV i Fotografię w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Ukończyła 2 stopniowy kurs operatorski w Akademii Multi Art pod okiem Piotra Lenara. 
Początkowo związana z kinem offowym, gdzie realizowała zdjęcia do fabularnych filmów krótkometrażowych. Obecnie rozwija się również przy projektach korporacyjnych, teledyskach PSYCHOKINO i innych formach filmowych. Jest również fotografem. 

Nagrody m.in.:
2012 – indywidualna nagroda za zdjęcia na Festiwalu Młodego Kina „Piękni Dwudziestoletni” odebrana z rąk samego Jacka Petryckiego!

Z Ulą Zawadzką poznały się podczas zdjęć do wielokrotnie nagradzanego filmu krótkometrażowego „Naganowskiego 9/2” w reżyserii E. Zielonki w 2011 roku.

Zapraszamy do polubienia strony Kasi na Facebooku:
Katarzyna Średnicka film & photography

Montaż: ANNA JACOBSON
Ania Jacobson montaż rozmowy z babcią

fot. Pion i Poziom

Anna Jacobson, ukończyła studia dziennikarskie na UKSW, obroniła dyplom Akademii Filmu i Telewizji na specjalności montaż filmowy oraz odbyła roczny kurs w Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim.
Od 2011r. współpracuje z Telewizją Polską, przedsiębiorstwem produkcyjnym Roch Star, oraz jest członkiem niezależnej grupy filmowej MUDO – Music Documentaries oraz współtworzy treści audiowizualne ze studiem fotograficznym Pion Poziom.
Oprócz montażu interesuje się psychologią. Teraz rozpoczyna studia podyplomowe w dziedzinie relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień. Zestaw umiejętności w sam raz na długie godziny montażu.

Z Ulą poznały się przez Krzyśka Sobieckiego, który studiował razem z Anią i polecił ją Uli, gdy ta szukała dobrego montażysty płci żeńskiej.

Muzyka: MICHAŁ WOŹNIAK

michal wozniak muzyka rozmowy z babciaUkończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie z wyróżnieniem, prace magisterską napisał na temat elektronicznego przetwarzania dźwięku instrumentów akustycznych. Stowrzył muzykę do takich filmów m.in. jak “Pani z przedszkola”, czy “Obława” w reż. Marcina Krzyształowicza. Od 2006 roku pracuje w radio RMF Classic. Współpracuje również jako pianista z grupą Galicja i Lidią Jazgar.

Z Ulą Zawadzką poznali się podczas warsztatów Film Spring Open w Krakowie.

Reel muzyka filmowa: https://soundcloud.com/michal-wozniak/cinematic-reel

Charakteryzacja: PAULINA DĘBNIAK (odc. 1-7)

Paulina Debniak charakteryzacja rozmowy z babcia

Charakteryzatorka i wizażystka z pasji i wykształcenia. Studiowała malarstwo w Wyższej Szkole Artystycznej, absolwentka licznych kursów m.in. z efektów specjalnych, analizy kolorystycznej i stylizacji fryzur. 
Swoje doświadczenie zdobywała:
– w teatrach (m.in. Teatr Muzyczny Roma, Teatr Kamienica, czy Nowy Teatr w Warszawie),
– na sesjach zdjęciowych (m.in. Anna Samusionek, Marta Wiśniewska),
– w telewizji (programy m.in.: „Kawa czy herbata”, „Pytanie na Śniadanie”; stacje tv: VIVA, 4Fun TV, Polo TV) i na pokazach mody (m.in. Marina Rinaldi).
Przez rok pracowała jako instruktor wizażu, gdzie prowadziła kompleksowe szkolenia z zakresu makijażu (teoria i praktyka), podstaw charakteryzacji oraz pielęgnacji skóry.
Obecnie związana na stałe z serialem „Barwy Szczęścia”.
Prywatnie miłośniczka kotów oraz muzyki Rock.

Z Ulą Zawadzką miały okazje współpracować przy licznych sesjach zdjęciowych aktorki oraz filmie krótkometrażowym „Odium” w reż. L. Hendzel. Paulina odpowiada też za makijaż Uli podczas oficjalnych imprez branżowych.

Zapraszamy do polubienia strony Pauliny na Facebooku:
Paulina Dębniak MakeUp Artist

Charakteryzacja: WIOLETTA UZAROWICZ (odc. 8-10)

wioletta uzarowicz charakteryzacja rozmowy z babciąDyplomowany Mistrz Wizażu z przygotowaniem pedagogicznym do pracy dydaktycznej. Autorka programów nauczania zawodu wizażysty, założycielka Warszawskiej Akademii Wizerunku, instruktor wizażu w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia. 
Wizażystka konkursów Miss World Poland, Miss Polonia, Elite Model Look. Ekspert do spraw wizerunku w programach telewizyjnych i projektach medialnych.
Od wielu lat współpracuje z profesjonalnymi markami kosmetycznymi.
Autorka felietonów i artykułów z zakresu kreowania wizerunku, psychologii koloru, trendów i stylizacji, publikowanych w prasie branżowej. Pasjonatka kreowania wizerunku w oparciu o analizę osobowości i psychologicznych predyspozycji człowieka.
Napisała podręcznik dla wizażystów „Sztuka Makijażu Profesjonalnego” oraz poradnik wizerunkowy dla kobiet „W sukience do sukcesu”.
Realizuje cele zawodowe w oparciu o indywidualne potrzeby i preferencje klientek.

Z Ulą Zawadzką poznały się na jednym z kursów wizażowych prowadzonych przez Wiolettę, w którym Ula brała udział w roli modelki.

Zapraszamy do polubienia strony Wioletty na Facebooku:
Warszawska Akademia Wizerunku Uzarowicz Art Visage

Making of: KRZYSZTOF SOBIECKI

Krzysztof Sobiecki backstage rozmowy z babcią operator

Absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie na kierunku sztuka operatorska i montaż filmowy. Właściciel firmy toFilm, zajmującej się produkcją filmową. Prowadzi również Warsztaty Medialne oraz organizuje Wieczorki Filmowe w Domu Kultury Działdowska na ul. Działdowskiej 6 w Warszawie.

Z Ulą Zawadzką miał okazję współpracować przy etiudach szkolnych, Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie oraz kręcąc making of nagrodzonego na Festiwalu Filmowym „Drzwi” w Gliwicach filmu krótkometrażowego „Południk zerowy w reż. P. Rzepki, w którym również grała aktorka.

Zapraszamy do polubienia strony Krzyśka na Facebooku: toFilm

Asystent ds. Marketingu i PR: ANNA OSAK

anna osak asystent reżysera rozmowy z babciaAbsolwentka Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim.
Jest osobą kreatywną, pełną energii, chętną do podejmowania nowych wyzwań, jakim niewątpliwie jest praca przy tworzeniu mini serialu.
Posiada doświadczenie zawodowe w obsłudze klienta, rynku nieruchomości oraz finansach.

Z Ulą Zawadzką poznały się na studiach, gdzie wspólnie wspierały się podczas długich wykładów i licznych egzaminów.

 

 

Asystent Reżysera: NATALIA PASKA

natalia paska asystent reżyseraAbsolwentka Polish Open University – specjalistka od zarzadzania zasobami ludzkimi i marketingu. Z Ulą zna się od liceum gdzie były jedynymi dziewczynami w klasie. 
Film to jedna z jej pasji obok lotnictwa, sportów samochodowych i innych sportów ekstremalnych. Zawodowo zajmuje się opieką nad sportowcami sponsorowanymi przez jedną z firm przemysłu naftowego. Mówi, że praca przy serialu to wspaniała przygoda.

Plakat: MACIEJ BŁASZCZUK
Maciej Błaszczuk fotograf Rozmowy z Babcia

fot. Peter Hurley

Maciej Błaszczuk spędził ostatnie 6 lat na poszukiwaniu odpowiedniego światła i ekspresji osób, które fotografuje ucząc się m.in. od samego Petera Hurleya. Jego mentorem jest również inny znany fotograf, Don Giannatii, twórca „Project 52” i bloga „Lighting-Essentials”. Celem Macieja było zostanie najlepszym fotografem headshotów i portretów w Polsce. W styczniu tego roku udało mu się dołączyć do teamu Petera Hurleya, zrzeszającego najlepszych portrecistów na świecie.

Z Ulą Zawadzką poznali się, kiedy Maciej budował jeszcze swoje portfolio. Obecnie aktorka właśnie na podstawie jego headshotów jest zapraszana na castingi.

Więcej na: www.maciejphotographer.com

Zapraszamy do polubienia strony Macieja na Facebooku:
Studio Creatique, Maciej Blaszczuk

Napisy angielskie: ALEKSANDRA PODSTAWKA (odc. 1-7)
aleksandra podstawka rozmowy z babcią

fot. Eliza Kuziemska Photography

Absolwentka Zarządzania i Marketingu oraz Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych (Makrokierunek) na Uniwersytecie Warszawskim, a także programu Matury Międzynarodowej w XXX LO im Mikolaja Kopernika w Warszawie. Posiada certyfikat Cambridge Proficiency (2006).

Tłumaczy z języka angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego, jak również z polskiego na angielski. Ma doświadczenie w tłumaczeniach medycznych, biznesowych i literackich, ukończyła też kurs przekładu audiowizualnego.

Z Ulą Zawadzką poznały się w czasie studiów, siedząc razem na pierwszych wykładach z Mikroekonomii.

Dźwięk na planie: MACIEJ BOROWIEC (odc. 2-7), TOMASZ BARC (odc. 8-10)
Napisy angielskie: ZUZANNA MAZUREK (odc. 8-10)