Maria Broniewska wygrywa nagrodę Starlet Amets!

maria broniewska bilbao web fest najlepsza aktorka

29 października podczas ceremonii wręczania nagród Bilbao Web Fest 2016 w Muzeum Guggenheim Pani Maria Broniewska wygrała nagrodę w kategorii „Startlet Amets” (najlepsza aktorka wśród selekcji Amets). Ula Zawadzka odebrała statuetkę w jej imieniu i podziękowała jury i publiczności.

Pani Maria Broniewska w 1956 roku ukończyła PWST w Warszawie. Występowała w nagroda startlet amets rozmowy z babcią bilbao web festteatrach warszawskich, m.in. w Teatrze Młodej Warszawy, Teatrze Klasycznym i Teatrze Studio. Jest córką pisarki i aktorki Marii Zarębińskiej, przybraną córką poety Władysława Broniewskiego, żoną dziennikarza, scenarzysty i krytyka filmowego Lecha Pijanowskiego, matką dziennikarza, prezentera telewizyjnego i producenta  Wojciecha Pijanowskiego oraz operatora i producenta Tomasza Pijanowskiego.

Pani Maria jest prawdopodobnie najstarszą aktorką nagrodzoną na świecie na festiwalach seriali internetowych!

Kategoria „Amets selection”  potwierdza wysoką jakość serialu „Rozmowy z Babcią” oraz zaznacza, iż jego wyjątkowe cechy czynią go zdaniem jury festiwalu koniecznym do obejrzenia przez miłośników seriali internetowych .